Franchise Süreci Nasıl İşliyor?

Bilgi Alma

Erciyes Börek franchise adayları, telefon ve mail aracılığı ile bilgi alabilir.

Başvuru

Başvuru için başvuru bilgi formunu doldurur.

Ön Görüşme

Başvuru yapan adaylardan uygun profile sahip olanlar, ön görüşme için şirketimize davet edilir. Adaylardan iş planı istenir.

Aday Seçimi

Franchise adayları değerlendirilerek girişimci ruha sahip, markamıza değer katacak, yeniliklere açık, işinin başında bizzat duracak ve geleneksel değerlere önem veren adaylar arasında seçim yapılır.

Lokasyon

Franchise adayı, şirketimiz yetkilileri tarafından önerilen veya kendi belirlediği bir lokasyonu tespit eder. Lokasyonun fiziki ve ticari koşullarının denetimi, şirket yetkilileri tarafından yapılır.

Sözleşme

Franchise sözleşmesi 5 yıllık süre için imzalanır.


 

Kiralama ve Proje Uygulama

Doğru lokasyonun kiralamasından sonra inşaat süresi 45 gündür.

Eğitim

İşletmenin inşaat süreci devam ederken franchise alan kişi, şirketimiz yönetim kadrosu tarafından personel seçimi ve eğitimi konusunda desteklenir. En az 2 haftalık teorik ve pratik eğitim süreci başlar.

Açılış

Ek olarak; açılış operasyonunda ana firma desteği sağlanır.

Erciyes Börek ile Franchise Yolculuğuna Ne Dersiniz?

Kârlı Franchise Modeli

Erciyes Börek franchise sisteminde onaylanan lokasyon ve doğru işletme yeteneği ile yatırımın 18-24 ayda geri dönüşü hedeflenmektedir. İdeal şartlarda işletmeye bire bire varan brüt karlılık öngörülmektedir. Hedef cirolara ve karlılığa ulaşana kadar ana firma franchisee’larını destekler. Günümüz rekabet koşullarında; siyasi ve ekonomik şartlar, mevsimsel dönüşümler, işletmecinin kabiliyeti gibi dış etkenleri marka gücü ve güvenilirliği ile ortadan kaldıran Erciyes Börek yatırımcının riskini en aza indirgemeyi hedefler. Ciro dalgalanmalarına karşı optimal karlı bir işletme hedefleyen Erciyes Börek franchise sisteminde yatırımcılar güçlü ve büyük bir zincirin parçası haline gelecektir.

Müşterisi Hazır Franchise Sistemi

Erciyes Börek sadık müşteri portföyü, marka bilinirliği ve gelişmiş hizmet ağı ile planlananın üzerindeki cirolara rahatlıkla ulaşabilmektedir. Yatırımcıyı düşük yatırım bedelleri ile gerçekçi bir ciroya ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kampanyalı Satış Sistemi

Erciyes Börek müşterilere sunduğu dönemsel ve avantajlı satış kampanyları ile müşterilerin ihtiyacı olan ürüne en uygun fiyatla ulaşmasını sağlar. Müşteri sayısı ve işletmelerin sepet ortalamasını artıran satış kampanyalarında, ana firma bayilerin de maliyetlerini minimuma indirgeyen ürün alış stratejileri sunmaktadır. Bayilerin karlı bir sisteme dönüşmesi, satış hedeflerine ulaşması ve karlı birer işletme haline dönüşmesi için ana firma kampanyalı satışları destekler.

Katkısız Ürün ve Mükemmel Üretim Ağı

Kuruluşundan bu yana üretim kalitesini her geçen gün arttıran Erciyes Börek’ten franchise alan her işletmeci, ulusal ve uluslararası standartlardaki kalite çemberine dahil olmaktadır. Üretim ağı gıda mühendislerinin denetiminde standartlara göre planlanmıştır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi yönetmelik ve tebliğlerine uygun olarak üretim yapılmaktadır. Kuruluşundan bu yana sektörde edindiği tecrübelere her geçen gün yenilenen teknolojik imkanları da katan Erciyes Börek, mevcut ürün kalitesini daha iyiye götürmek için devamlı çalışmaktadır.

Ustalık Gerektirmeyen Kurgu

Erciyes Börek en doğal malzemeleri harmanlayarak ürettiği ürünlerinde, lezzeti ve fiyatı her yerde sabit tutmaktadır. Franchise alan profesyonellik ve ustalık gerektirmeyen operasyon kurgusuyla aynı standart ve lezzetteki ürünü müşterisine sunar. Pazarlama stratejisinin belirlenmesi ve ürünün ustalık gerektirmemesi mağazalarımızda asgari ücretle işçi istihdam edilmesini kolaylaştırır.

Doğru Lokasyon Doğru Proje

Erciyes Börek uzmanları, franchise alan yatırımcılara yer seçiminde destek olmakta, doğru lokasyon seçimi ve gerekli fizibilite çalışmaları tarafımızca yapılmaktadır. Kiralama yapılacak bölgede; rakip analizi, perakende cirosunun yüksek olduğu yerler ve hedef kitlenin yoğun olduğu bölgeler analiz edilmektedir. Franchise alana tahsis edilecek bölgeler, birkaç mahalleyi içine alan rekabet, demografi, sektörel etkenler, yaya ve araç trafiği göz önüne alınarak tasarlanmaktadır.

 

Geleneksel lezzetleri ve Türk kültürünü yansıtan kurumsal konseptiyle Erciyes Börek; birlikte çalıştığı çözüm ortaklarıyla işbirliği içinde, seçilen konuma uygun mimari projeler geliştirmektedir.

Uzman ekiplerimiz, yatırımcının projenin başlangıcından sonuna kadar yatırımdan verim alması için disiplinli bir şekilde çalışmaktadır. Projenin uygulama sürecinde yatırımcı, pek çok hizmeti hızlı ve kolay bir biçimde alabilmektedir.

Franchisee'larımıza Sunduğumuz Destekler

İşletme Danışmanlığı

15 yıldır başarısı kanıtlanmış işletme prosedürlerine sahip olan Erciyes Börek; teknik imkanları ve standartlarını devamlı geliştirmektedir. Erciyes Börek; yatırımcıyı; maliyeti düşürme, kalite standartlarını koruma, müşteri güvenini ve sadakatini artırma konularında devamlı olarak desteklemektedir. Franchise zincirimize dahil olan tüm yatırımcılar; satışı arttırmaya yönelik stratejileri öğrenmek, uygulamak ve operasyonu doğru yönetmek için Ar – Ge faaliyetlerinden yararlanabilmektedir. İşletmeciler markamızın çatısı altında, bir ekiple çalışmanın vermiş olduğu gücü her an hissetmekte ve yeni bir işe girmenin riskleri onlar adına en aza indirgenmektedir.

Personel Alımı ve Eğitim Desteği

Erciyes Börek’te franchise sistemine dahil olan yatırımcıya sistemle ilgili detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Erciyes Börek ekibi oryantasyon sürecinde, personel eğitimi ve bulunması konusunda bayileri desteklemektedir. Erciyes Börek merkezindeki açılış eğitimi; deneyimli personeller eşliğinde var olan mağazalarda yapılmakta ve eğitim süreci belirli periyotlarla devam etmektedir.

Mimari Proje ve Teknik Dizayn

Mimari proje lokasyonun yerine göre çizilir. Proje için detaylı planlama yapılır. Lokasyon seçimi, proje aşaması, inşaat aşamalarında Erciyes Börek ekibi franchise alan ile birlikte hareket etmekte ve her aşamada destek sunmaktadır. Dekorasyonda hafif ve doğru malzemeler standart olarak kullanılır. Zemin, duvar ve tavan her Erciyes Börek bayisinde aynı malzemelerden tasarlanır, doğru mobilyalar seçilir. Pişirme bölümünde kullanılacak malzemeler dayanıklı ve uzun ömürlü olarak seçilir.

Kârlılık Analizi

Erciyes Börek Franchise Yönetimi beklenen yatırım, masraf ve karlılığı tahmini olarak bayiye bildirmektedir. Erciyes Börek minimum giderler ile maksimum karlılığı sağlayacağı işletme yeri ve modelini belirler. En kısa vadede yatırımın geri dönüşü hedeflenir.

Üretim

Erciyes Börek üretim tesislerinde merkezi ve standart üretim yapılmaktadır. Ürün gamı bayiye sunulmakta ve onaylanmış ürün satışına izin verilmektedir.

Sipariş

Günlük olarak bayiler ihtiyacı olan ürünleri belirtilen saatlerde otomasyon sistemine bildirir. Sipariş merkezden onaylanır ve onaylanan siparişler ürün alım saatlerine kadar teslimata hazır hale getirilir.

Paket Servis

Bölgenin paket servis cirosu, yeri, mesafesi ve trafik analizi yapılarak franchise alana bir paket servis alanı verilir. Belirlenen paket servis saatleri aralığında sisteme düşen siparişlerin ücretsiz olarak teslimatının yapılması için gerekli alt yapının hazırlanması sağlanır.

Otomasyon Sistemi

Erciyes Börek sürekli gelişen yazılım programlarıyla bayilerin kendi envanterlerini takip etmesine olanak sağlar. Bayi, online sistem ile günlük ihtiyacı olan ürünleri sipariş edebilir. Otomasyon sistemi, karşılaştırmalı raporlarla bayilerin performans ölçümlerinin ve dönemsel analizlerinin yapılmasını sağlar.

Denetim

Erciyes Börek mağazaları franchise ekibimiz tarafından belirli periyotlarla denetlenmekte, görülen eksiklikler yatırımcıya rapor edilmektedir. Denetimler doğrultusunda mağazanın iyileştirme süreci devam etmekte ve performans analizi yapılmaktadır.

Ürün Alımı

Bayiler ana firmanın üretim merkezinden, lojistik koşulları uygun (soğuk havalı ve raf sistemli arabalarıyla) ürünleri kendisine belirtilen saatlerde teslim alır.

Satış Stratejileri

Ürün satışları ana firmanın belirlediği satış fiyat listesine göre yapılmaktadır. Ürün satışı için Erciyes Börek ana firması tarafından belirlenen satış stratejileri ve kampanyalar doğrultusunda bayilere destek olunmaktadır.

Operasyon

Operasyonu doğru yönetmek için bayi yetkilileri operasyonda bizzat bulunmalıdır. Mağazalarımız metrekareye ve lokasyona göre değişmekle birlikte 2-3 tezgahtar, 2-3 paket elemanı ile çalışmalıdır. Operasyon sürecinde Erciyes Börek ekibi bayi yöneticilerini ve personellerini her koşulda desteklemektedir.

Reklam ve Pazarlama

Ulusal reklamlar ve tanıtım giderlerine ana firma destek olmaktadır. Erciyes Börek reklam ekibi, yazılı ve görsel medya, sosyal medya yönetimi ve tüm reklam satın almaları konusunda profesyonel çözüm ortaklarıyla çalışmaktadır. Yerel tanıtım giderleri ve mağazada kullanılacak baskılı ve sarf malzemeyi bayi kendisi karşılamaktadır.

Franchise Bilgi Talep Formu